Afrikaans & Dutch
Welkom by Universiteit Stellenbosch

Akademiese Personeel

 

 

Dosent: TaalverwerwingDr Elbie Adendorffelbie@sun.ac.za+27 21 808 2168
Dosent: Afrikaans en Nederlandse Letterkunde en Kreatiewe SkryfkundeDr Willem Ankeranker@sun.ac.za+27 21 808 2163
Dosent: Vertaling en Afrikaanse TaalkundeProf Ilse Feinaueraef@sun.ac.za +27 21 808 2162
Dosent: Vertaling en Afrikaanse TaalkundeMe Lenelle Fosterlfoster@sun.ac.za+27 21 808 2166
Dosent: Leksikografie en Afrikaanse TaalkundeProf Rufus Gouwsrhg@sun.ac.za+27 21 808 2164
Dosent: Tolking en Afrikaanse Taalkunde (Voorsitter)Prof Harold Leschhlesch@sun.ac.za+27 21 808 3573
Dosent: Vertaling en Afrikaanse TaalkundeDr Amanda Lourensalourens@sun.ac.za+27 21 808 2160
Dosent: Nederlandse Taalverwerwing en LetterkundeDr Alfred Schafferaschaffer@sun.ac.za+27 21 808 2154
Dosent: Vertaling en Afrikaanse TaalkundeMnr Marius Swartmariusswart@sun.ac.za+27 21 808 3975
Dosent: Afrikaans en Nederlandse LetterkundeProf Andries Visagieagvisagie@sun.ac.za+27 21 808 2174