Afrikaans & Dutch
Welkom by Universiteit Stellenbosch

Akademiese Personeel

 

 

Dosent: TaalverwerwingDr Elbie Adendorffelbie@sun.ac.za+27 21 808 2168http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Adendorff%20E_2020_Afr.pdf, Navorsingsprofiel
Dosent: Afrikaans en Nederlandse Letterkunde en Kreatiewe SkryfkundeDr Willem Ankeranker@sun.ac.za+27 21 808 2163http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Anker%20W_2020_Afr.pdf?d=w7b1ea480a35a4751b049d6e857f4eed8, Navorsingsprofiel
Dosent: Vertaling en Afrikaanse TaalkundeProf Ilse Feinaueraef@sun.ac.za +27 21 808 2162http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Feinauer%20I_2020_Afr.pdf?d=waa2550e4a8da491db207ab7aae9f88f2, Navorsingsprofiel
Dosent: Vertaling en Afrikaanse TaalkundeMe Lenelle Fosterlfoster@sun.ac.za+27 21 808 2166
Dosent: Leksikografie en Afrikaanse TaalkundeProf Rufus Gouwsrhg@sun.ac.za+27 21 808 2164http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Gouws%20R_2020_Afr.pdf, Navorsingsprofiel
Dosent: Tolking en Afrikaanse Taalkunde (Voorsitter)Prof Harold Leschhlesch@sun.ac.za+27 21 808 3573http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Lesch%20H_2020_Afr.pdf?d=w3734927bac484dbca2474abf4c0009be, Navosingsprofiel
Dosent: Vertaling en Afrikaanse TaalkundeDr Amanda Lourensalourens@sun.ac.za+27 21 808 2160http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Lourens%20A_2020_Afr.pdf?d=wc56af7798ff74575b2d4fd32006e5677, Navorsingsprofiel
Dosent: Nederlandse Taalverwerwing en LetterkundeDr Alfred Schafferaschaffer@sun.ac.za+27 21 808 2154http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Schaffer%20A_2020_Afr.pdf?d=w8005cd24d4c2478c9fd6f50d20f6bd2d, Navorsingsprofiel
Dosent: Vertaling en Afrikaanse TaalkundeMnr Marius Swartmariusswart@sun.ac.za+27 21 808 3975http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Swart%20M_2020_Afr.pdf?d=we5fabf8753cf4dddaba47071c21d9c1d, Navorsingsprofiel
Dosent: Afrikaans en Nederlandse LetterkundeProf Andries Visagieagvisagie@sun.ac.za+27 21 808 2174http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Visagie%20A_2020_Afr.pdf?d=w46cea9e635bf4507aaeba4b86d4f9d44, Navorsingsprofiel