Centre for Teaching & Learning
Welkom by Universiteit Stellenbosch

Werkswinkels en seminare

 

AvOL-prekonferensiewerksessies

SOL bied ook prekonferensiewerksessies as deel van die AvOL-konferensie in Oktober aan.  Meer inligting oor hierdie werksessies is op die AvOL-webwerf beskikbaar.


Generiese werksessies

Die Kaapse Hoëronderwyskonsortium bied 'n reeks werksessies as deel van hulle Gehalte Onderrig in Hoër Onderwys-program aan. Vir meer inligting, besoek die CHEC-kortkursus-blad
​​

Fakulteitspesifieke werksessies

Fakulteit-gebaseerde werksessies word in samewerking met die Fakulteite ontwerp om aan die betrokke Fakulteit se spesifieke behoeftes te voldoen.  SOL-personeellede in Fakulteite kan pasgemaakte Fakulteit-gebaseerde onderrig- en leerwerksessies op versoek verskaf. Kontak asseblief die adviseur (sien onder) wat aan u Fakulteit toegewys is om die reëlings te tref.


Onderrig- & Leer Seminare

Daar word elke kwartaal 'n Onderrig- en Leerseminaar deur die Viserektor (Leer en Onderrig), prof Arnold Schoonwinkel aangebied.  Die doel van die seminare is om die akademieskap van onderrig en leer te bevorder.  Tydens hierdie sessies deel onderrigkampioene hulle navorsing, innovasies en ervarings oor onderrig en leer met kollegas. 

Om na podsendings van vorige seminare te luister, besoek: 

http://www.sun.ac.za/afrikaans/learning-teaching/learning-teaching-enhancement/learning-technologies/Pages/Blended-Learning-Seminars---Presentations.aspx


SOL adviseurs in fakulteite

FakulteitAdviseurE-posUitbreiding
AgriWetenskappeNicoline Herman nherman@sun.ac.za3076
Ekonomiese & BestuurswetenskappeGert Young gyoung@sun.ac.za4937
Geneeskunde & GesondheidswetenskappeJean Farmer jeanlee@sun.ac.za

2956

021 – 938 9832

Ingenieurswese

Karin Wolff

wolff.ke@gmail.com

 

Krygskunde

Claudia Swart (PREDAC)

Cecilia Jacobs

claudias2@sun.ac.za

jacobsc@sun.ac.za

4502

3751

Lettere & Sosiale WetenskappeKarin Cattell kcattell@sun.ac.za3074 / 9617
NatuurwetenskappeHanelie Adendorff hja@sun.ac.za9191
OpvoedkundeAnthea Jacobs jacobsa@sun.ac.za9258
RegsgeleerdheidClaudia Swart claudias2@sun.ac.za4502
TeologieMelanie Petersen mpeter@sun.ac.za3544

 

​​