SPL (School of Public Leadership)
Welkom by Universiteit Stellenbosch

SPL Staff

​ ​​​​​​​​​​​

Akademies​







Direkteur: ​​Skool vir Publieke Leierskap​​​

​​Prof Zwelinzima Ndevu 
​​

zwelinzima@spl.sun.ac.za

Tel:  021 918 4129
Fax: 021 918 4123
Curriculum Vitae (PDF)


 


​​
​​Visedekaan: Sosiale Impak en Transformasie​


Prof Pregala Pillay​


Pregala@sun.ac.za 
Tel: 021 808 4341 
Fax: 021 808 2085 
Curriculum Vitae​ (PDF)
​​




Mede-Direkteur: ​
CST​

Prof Mark Swilling

swilling@sun.ac.za​
Tel:​​ 021 808 9607
Curriculum Vitae​ (PDF)




Mede-Direkteur: ​
CST​

Prof Reinette (Oonsie) Biggs

oonsie@sun.ac.za​ 
Tel:​​ 021 808 9607
Curriculum Vitae​ (PDF)


Professor: Omgewingsbestuur
Prof Martin De Wit 

mdewit@sun.ac.za​
Tel:  021 808 4273
Fax: 021 808 2085

Curriculum Vit​ae​ (PDF)



Professor​: Stelsels Modellering

Prof Jospehine Musango

Josephine.Musango@spl.sun.ac.za
Tel:  021 918 4338
Fax: 021 808 2085

Curriculum Vitae​ (PDF)


Professor​: ​Monitering en Evaluering

Prof Babette Rabie 

brabie@sun.ac.za 
Tel: 021 918 4186 
Fax: 021 918 4123

Curriculum Vitae​ (PDF)





Professor​:
Ontwikkelingsbeplanning

Prof
​ Firoz Khan    

FKHAN@spl.sun.ac.za
Tel: 021 808 3037 
Fax: 021 808 2085
Curriculum Vitae​ (PDF)

​​


Professor​:​​ Publieke​
​​Finansies

Prof Tania Ajam 

tajam@sun.ac.za
Tel:  021 918 4124
Fax: 021 918 4123
Curriculum Vitae​ (PDF)


Professor​:​ Plaaslike Bestuur​

Prof​ Frederik Uys    

fmu@sun.ac.za​
Tel: 021 808 2316 
Fax: 021 808 2085
Curriculum Vitae​ (PDF)




CST Prograam Bestuur: Transdissiplinêre navorsing​


Dr Johan Van Breda​

jrvb@sun.ac.za 
Tel:  021 808 4321

Curriculum Vitae​ (PDF)





CST: Senior Navorser​

Dr Rika Preiser
rika@sun.ac.za
Tel:​​ 021 808 9607
Curriculum Vitae​ (PDF)



​​


Lektor: Diploma in Volhoubare Ontwikkeling
Dr Ruenda Loots

ruenda@sun.ac.za
Tel:  021 881 3952​
Curriculum Vitae​ (PDF)
​​​




Lektor
 & Akademiese hoof: Sosiale Impak​

Mnr Johnny Douglas 

johnnyd@sun.ac.za 
Tel:  021 918 4408
Fax: 021 918 4123
Curriculum Vitae​ (PDF)




Lektor ProgramhoofGevorderde Diploma in Openbare Aanspreeklikheid​

Mev Deyana Isaacs 

disaacs@spl.sun.ac.za

Tel:  021 918 4131
Fax: 021 918 4123
Curriculum Vitae​ (PDF)




Lektor​: Mense bestuur

​​Mev Ashlene van der Berg-Ross​

ashlene@sun.ac.za
Tel:  021 918 4126
Fax: ​021 918
 4123
Curriculum Vitae​ (PDF)




Lekto
r​: Diploma in Openbare Aanspreeklikheid

Mnr Werner Burger  

​​Wernerb@sun.ac.za​
Tel:  021 918 4126
Fax: 021 918 4123
Curriculum Vitae​ (PDF)




Admin & Ondersteuning​





​​​

Logistieke en Geleentheidskoördineerder

Mev Rosslyn Abrahams 

​​rpa@sun.ac.za​
Tel:  021 918 4135
Fax: 021 918 4123



Sekretaresse & Admin Ondersteuning


Mev Betina van der Merwe

betina@sun.ac.za
Tel:  021 918 4122
Fax: 021 918 4123





Bestuurder: Finansies en Administrasie

Mnr Willem Petersen

wmp@sun.ac.za
Tel:  021 918 4135
Fax: 021 918 4123




Kort Kursus 
Akkreditasie 
Koördineerder


Mev Tharia Steffen

tl@sun.ac.za​
Tel:  021 918 4121
Fax: 021 918 4123




Sekretaresse & Admin Ondersteuning

​​Mev Zurica Anthony

Zurica.Anthony@spl.sun.ac.za​
Tel:  021 808 9376
Fax: 021 808 2085




Sekretaresse & Admin Ondersteuning
Mev Adell Thomas

athomas@sun.ac.za​
Tel:  021 808 9376
Fax: 021 808 2085



Kantoorbestuurder​: CST

Mev Amanda October

​​aaoctober@sun.ac.za
Tel: 021 808 9607​



Koördineerder van Navorsingsprojekte​: CST
Mev Cornelia Jacobs

​​corneliajacobs@sun.ac.za​
Tel: 021 808 9607​






Administrateur: Mphil in Volhoubare Ontwikkeling

Mev Beatrix Steenkamp​

​​bsteenkamp@sun.ac.za​​
Tel: 021 881 3952




Administrateur: 
Nagraadse Diploma / Mphil in Volhoubare Ontwikkeling​

Mev Monique Beukes

​​mb7@sun.ac.za
Tel: 021 881 3952





Administrateur: MPA & PhD​

Mev Riana Moore  

djam@sun.ac.za
Tel:  021 918 4400
Fax: 021 918 4123




Senior Program Administrateur:

BPubAdminHons & MPA​

Mev Lydia Meyer  

lrm@sun.ac.za
Tel:  021 918 4192
Fax: 021 918 4123





Senior Program
Koördineerder: Navorsings Metodologie​

​​Mev Adele Burger 

ab5@sun.ac.za ​
Tel:  021 918 4131
Fax: 021 918 4123






Administrateur: MPhil Omgewingsbestuur


Ms Jennifer Saunders

jjs3@sun.ac.za
Tel:  021 918 2151
Fax: 021 808 2085








Program
Koördineerder:  
Gevorderde Diploma in Openbare Aanspreeklikheid​

Mev Melissa Botha

msnyders@sun.ac.za​
Tel:  021 918 4403
Fax: 021 918 4123


Administrateur: Sunlearn en Onderrigondersteuning: BPubAdminHons & MPA

Ms Nicole Kernelle

nicolek@sun.ac.za
Tel:  021 918 4132
Fax: 021 918 4123

​​


​​MMC Programkoördineerder ​

Ms Winifred Galant

winifred@sun.ac.za
Tel:  021 918 4375
Fax: 021 918 4123




Administrateur​: Sosiale Impak​

Mr Levert Louw

levert@sun.ac.za​
Tel:  021 918 4128
Fax: 021 918 4123