Industrial Psycholohy
Welkom by Universiteit Stellenbosch

Akademiese personeel

​​​​​​​​​​​​​​​​​​

 

 

Vise-Dekaan (Onderrig) / Professor (Verbruikersgedrag)Prof.R (Ronel)Du Preez+27 21 808 9562
Voorsitter / Mede-Professor (Sielkundige Assessering; Sielkunde van Afrigting; Leierskap)Prof.A (Aletta)Odendaalodendaala@sun.ac.za+27 808 3001https://www.researchgate.net/profile/Aletta_Odendaal, https://www.researchgate.net/profile/Aletta_Odendaal
Professor (Psigometrika, Navorsingsmetodologie)ProfGP (Gideon)De Bruindeondb@sun.ac.za+27 21 808 3009
Mede-Professor (Emosionele Intelligensie; Kruis-kulturele navorsing; Persoonlikheid; Beroepsgesondheid & Welwees)Prof.G (Gina)Görgens (née Ekermans)ekermans@sun.ac.za+27 21 808 3596https://www.researchgate.net/profile/Gina_Goergens-Ekermans, https://www.researchgate.net/profile/Gina_Goergens-Ekermans
Senior Lektor (Organisasiesielkunde)Dr.W (Billy)Boonzaierbb@sun.ac.za+27 21 808 4555
Senior Lektor (Psigometrika; Prestasiedisfunksie in die Werksplek; Spelontwerpelemente en e-Leer)DrSP (Samantha)Adamsadamss@sun.ac.za+27 21 808 9542
Dosent (MHB; MHO)Mev.LT (Lisa)Baileyltb@sun.ac.za+27 21 808 2599
Dosent (MHB; Beroepsielkunde; Boelie in die Werksplek)Me.M (Marietha)De Wetmdew@sun.ac.za+27 21 808 3019
Dosent (Ergonomika)Mnr.T (Tendai)Mariritmariri@sun.ac.za+27 21 808 9440
Dosent (Psigometrika)Mnr.F (Francois)Van der Bankfvdb@sun.ac.za+27 21 808 3016
Senior Lektor (MHB; MHO)Mev.M (Michelle)Vissermvis@sun.ac.za+27 21 808 2961
Dosent (MHB)MnrM (Marius)Meyermarius1@sun.ac.za+27 21 808 3011

 Emeritus Professors

 

 

Professor (Organisasiesielkunde; Leierskap; Organiese Ontwikkeling en Verandering)ProfAS (Amos)Engelbrechtase@sun.ac.za27 21 808 3012
Professor (Psigometrika, Navorsingsmetodologie, SPSS)Prof.CC (Callie)Theronccth@sun.ac.za27 21 808 3012https://www.researchgate.net/profile/Callie_Theron, Research Output
ProfessorProfessorDJ (Johan)Malan+27 21 808 2257

 Buitengewone Akademiesepersoneel

 

 

Buitengewone AanstellingMnr.AParsadhAdrian.Parsadh@westerncape.gov.za+27 71 607 3388
Buitengewone DosentMnr.GScholtzgert.scholtz@gmail.com+27 82 562 4364

 Eksterne Akademiese Personeel

 

 

Lektor (Arbeidsverhoudinge en Wetgewing; Onderhandeling)MnrGG (Gawie) Cilliéggc@sun.ac.za27 21 808 3595
DosentMeM (Michèle)Boonzaiermib@sun.ac.za+27 21 808 2556
DosentMeS (Susan)Goosensgoosen@sun.ac.za+27 21 808 2962