Logistics
Welkom by Universiteit Stellenbosch

Akademiese Personeel


Departementele Voorsitter​​​​

Prof Stephan Visagie  
Prof Stephan Visagie​

Professor

E-pos adreas:svisagie@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 2254

Besigheidsanalitiek & Operasionele Navorsing

Prof Stephan Visagie  
Prof Stephan Visagie

Professor

E-pos adreas:svisagie@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 2254

Dr Isabelle Nieuwoudt 
Dr Isabelle Nieuwoudt

Senior Lektor

E-pos adreas:isabelle@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 3969

Dr Linke Potgieter 
Dr Linke Potgieter

Senior Lektor

E-pos adreas:lpotgieter@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 2492

Navorsingsfokusarea: ON in gesondheidsorg | Nie-lineêre en komplekse stelsels | Agent-gebaseerde modellering

Onderrig area: Agent-gebaseerde modellering | Besluitmodellering | Nie-lineêre optimering

Navorsingswebwerf

Dr Lieschen Venter 
Dr Lieschen Venter

Senior Lektor

E-pos adreas:lventer@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 4019

Navorsingsfokusarea: Simulasiemodellering | Gedrag ON | Stelselanalitiek | Onderwysstelsels

Onderrig area: Stogastiese metodes van ON | Sosiale netwerk-analitiek | Simulasiemodellering

Navorsingswebwerf

Kurt Marais 
Kurt Marais

Lektor

E-pos adreas:maraisk@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 3877

Navorsingsfokusarea: Natuurlike taalverwerking | Gesondheid en welstand | Sosiale netwerk analise | Mens-rekenaar interaksie

Onderrig area: Besluitteorie | Lineêre programmering

Gavin Le Roux 
Gavin Le Roux

Lektor

E-pos adreas:gjleroux@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 3981

Navorsingsfokusarea: Heuristieke | Kombinatoriese optimering | Vervoerprobleme | Skedulering

Onderrig area: Lineêre programmering | Wiskundige modellering | Masjienleer | ON in die industrie

Bowen Heinrich 
Bowen Heinrich

Lektor

E-pos adreas:bheinrich@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 9670

Navorsingsfokusarea: Kombinatoriese optimering | Grafiekteorie | Metaheuristieke | Heuristieke

Onderrig area: Kombinatoriese optimering | Netwerk optimering | Voorraadbeheer

Jeanette Thiart 
Jeanette Thiart

Hoof Tegniese Beampte / Doserend

E-pos adreas:jthiart@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 2727

Navorsingsfokusarea: Skoolligging en toeganklikheid | Roetering en skedulering van F1-kalender

Onderrig area: Netwerkoptimering | Datavisualisering

Logistieke Bestuur

Prof Leila Goedhals-Gerber 
Prof Leila Goedhals-Gerber

Professor

E-pos adreas:leila@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 2252

Navorsingsfokusarea: Kouekettinglogistiek | Volhoubare logistiek | Bestuurdergedrag | Maritieme bedryf

Onderrig area: Voorsieningsbestuur (uitgaande) | Volhoubare logistiek

CV

Prof Johan Louw 
Prof Johan Louw

Medeprofessor

E-pos adreas:jjlouw@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 3412

Anneke De Bod 
Anneke De Bod

Lektor

E-pos adreas:annekedb@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 9261

Navorsingsfokusarea: Makrologistiek | Veranderingsbestuur

Onderrig area: Projekbestuur | Kliëntediens | Logistieke strategie, bestuur en verandering

Heinrich Freiboth 
Heinrich Freiboth

Lektor

E-pos adreas:hwf@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 9491

Navorsingsfokusarea: Voorsieningskettinganalitiek | Uitgaande logistiek

Onderrig area: Vervoer en verspreiding | Logistieke analise | Vooruitskatting

Ulrike Kussing 
Ulrike Kussing

Lektor

E-pos adreas:uk@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 4173

Navorsingsfokusarea: Voorsieningskettingvaardighede en -bevoegdhede | Risikobestuur

Onderrig area: Voorsieningskettingstrategie | Prestasiebestuur | Risikobestuur | Netwerk ontwerp

Chumasande Lalendle 
Chumasande Lalendle

Lektor

E-pos adreas:lalendle@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 2253

Navorsingsfokusarea: Vleis voorsieningskettings | Sirkulêre ekonomie | Volhoubaarheid | Verkryging

Onderrig area: Globale dimensie van voorsieningskettings | Strategiese verkryging | Voorsieningskettingsamewerking

Gculi Khumalo 
Gculi Khumalo

Lektor

E-pos adreas:gkhumalo@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 2728

Navorsingsfokusarea: Kouekettinglogistiek | Verpakkinglogistiek | Humanitêre-logistiek

Onderrig area: Logistieke bestuur | Voorsieningskettingbestuur | Navorsing

Navorsingswebwerf

 

Vervoerekonomie

Prof Stephan Krygsman 
Prof Stephan Krygsman

Medeprofessor

E-pos adreas:skrygsman@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 2624

Navorsingsfokusarea: Vervoerekonomie | Stedelike ekonomie | Ruimtelike ekonomie | Opnames en reisgedrag

Onderrig area: Vervoerekonomie | Ekonomiese ontwikkeling | Mededinging en regulering | Maritieme ekonomie

Navorsingswebwerf

Johann Van Rensburg 
Johann Van Rensburg

Senior Lektor

E-pos adreas:javrens@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 2879

Navorsingsfokusarea: Padgebruikerskostes | Padfinansiering | Kartering van die koste van paaie | Padvervoerbestuur

Onderrig area: Vervoerekonomie | Projekbestuur | Internasionale handel

Navorsingswebwerf

CV

Melrick October 
Melrick October

Lektor

E-pos adreas:moctober@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 2412

Navorsingsfokusarea: Openbare vervoer | Stedelike en streeksekonomie

Onderrig area: Stedelike en streeksekonomie | Vervoerekonomie

Reginald Kgwedi 
Reginald Kgwedi

Lektor

E-pos adreas:kgwedi@sun.ac.za

Telefoon nommer:+27 21 808 3212

Navorsingsfokusarea: Openbare (passasiers) vervoerstelsels | Vervoerinfrastruktuur en -beleid | Maritieme vervoer | Stedelike logistiek

Onderrig area: Vervoerekonomie | Logistieke bestuur | Projekbestuur ​​​​​

​​​​​​​​​