Afrikaans & Dutch
Welkom by Universiteit Stellenbosch

Akademiese Personeel

 

 

Dosent: TaalverwerwingDr Elbie Adendorffelbie@sun.ac.za+27 21 808 2168http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Navorsingsprofiele/Adendorff%20E_2020_Afr.pdf?d=w8f93ea328ac940f8b4c492e13de092b4, Navorsingsprofiel
Dosent: Afrikaans en Nederlandse Letterkunde en Kreatiewe SkryfkundeDr Willem Ankeranker@sun.ac.za+27 21 808 2163http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Navorsingsprofiele/Anker%20W%20navorsingsprofiel_2020_Afr.pdf?d=wb43926096e4d4565a8647f4dbdf7dc1d, Navorsingsprofiel
Dosent: Vertaling en Afrikaanse TaalkundeMe Maret Blommaretblom@sun.ac.za+27 21 808 9616http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Navorsingsprofiele/Blom_2021_Afr.pdf?d=wcd8474acfebe49a8966c6de02779adb4, Navorsingsprofiel
Dosent: Vertaling en Afrikaanse TaalkundeProf Ilse Feinaueraef@sun.ac.za +27 21 808 2162http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Navorsingsprofiele/Feinauer%20I_2020_Afr.pdf?d=w7d3e0618db354168b36a7dda6f7f7c83, Navorsingsprofiel
Dosent: Vertaling en Afrikaanse TaalkundeMe Lenelle Fosterlfoster@sun.ac.za+27 21 808 2166http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Navorsingsprofiele/Foster%20L_2020_Afr.pdf?d=w6ecaef496e93481b91d87512cd0da265, Navorsingsprofiel
Dosent: Leksikografie en Afrikaanse TaalkundeProf Rufus Gouwsrhg@sun.ac.za+27 21 808 2164http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Navorsingsprofiele/Gouws%20R_2020_Afr.pdf?d=wff21a2515fa8499dbceb4f06ad77e781, Navorsingsprofiel
Dosent: Tolking en Afrikaanse Taalkunde (Voorsitter)Prof Harold Leschhlesch@sun.ac.za+27 21 808 3573http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Navorsingsprofiele/Lesch%20H_2020_Afr.pdf?d=wa775ff66e21a49e0928b87f2ef87003a, Navorsingsprofiel
Dosent: Vertaling en Afrikaanse Taal- en LetterkundeDr Amanda Lourensalourens@sun.ac.za+27 21 808 2160http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Navorsingsprofiele/Lourens%20A_2020_Afr.pdf?d=wa700c9ef30f64ba3a620b4a69f175738, Navorsingsprofiel
Dosent: Nederlandse Taalverwerwing en Letterkunde en Kreatiewe SkryfkundeDr Alfred Schafferaschaffer@sun.ac.za+27 21 808 2154http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Navorsingsprofiele/Schaffer%20A_2020_Afr.pdf?d=wda0021a155ba41d88643602537f8d987, navorsingsprofiel
Dosent: Vertaling en Afrikaanse TaalkundeMnr Marius Swartmariusswart@sun.ac.za+27 21 808 3975http://www.sun.ac.za/english/faculty/arts/afrikaans-dutch/Documents/Navorsingsprofiele/Swart%20M_2020_Afr.pdf?d=w2bd296f041aa49cbacab43fc815d8531, Navorsingsprofiel