Microbiology
Welkom by Universiteit Stellenbosch

Akademiese Personeel

​​​​​​​​​​​​​Voltydse Akademiese Personeel ​ ​ ​
Emile van Zyl (PhD)
Uitgelese Professor

Emile_van_Zyl.png
Navorsingsveld: Swam biotegnologie vir bio-energie en die bioekenomie
LeerstoelSANERI Leerstoel in Energie Navorsing (CoER)







Kamer
: A336, JC Smuts Gebou
Tel.: +27 21 808 5854
Eposwhvz@sun.ac.za 
Leon Dicks (PhD)
Uitgelese Professor


Navorsingsveld: Melksuurbakterieë taksonomie en karakterisering van hul antimikrobiese peptiede








Kamer: 
A314, JC Smuts Gebou
Tel.: +27 21 808 5849
Epos: lmtd@sun.ac.za
Alf Botha (PhD)
Professor
Departementele Voorsitter

Navorsingsveld: Die interaksies tussen gis en hul biologiese, chemiese en fisiese omgewing








Kamer
: A342, JC Smuts Building
Tel.: +27 21 808 5856
Eposabo@sun.ac.za
​Gideon Wolfaardt (PhD)
Professor

Gideon_Wolfaardt.png
Navorsingsveld: Van mikrobes tot die samelewing
LeerstoelERWAT Research Chair in Water Management







Kamer
: 2008, AI Perold Building
Tel.: +27 21 808 3039
Eposgmw@sun.ac.za
Karin Jacobs (PhD)
Professor


Navorsingsveld: Mikrobiese ekologie en swamtaksonomie








KamerA331, JC Smuts Building
Tel.: +27 21 808 5806
Eposkj@sun.ac.za
Marinda Viljoen-Bloom (PhD)
 Mede-Professor


Navorsingsveld: Mikrobiese hidrolise van stysel vir biobrandstofproduksie








Kamer: A354, JC Smuts Building
Tel.: +27 21 808 5859
Eposmv4@sun.ac.za

Wesaal Khan (PhD)
Mede-ProfessorWesaal_Khan.png
Navorsingsveld: Nuwe strategieë vir die behandeling en monitering van waterbronne







Kamer
: A363, JC Smuts Building
Tel.: +27 21 808 5804
Eposwesaal@sun.ac.za

Heinrich Volschenk (PhD)
Senior Lektor

Navorsingsveld: Funksionele mikrobiese bioinformatika








​Kamer
: A323, JC Smuts Building
Tel.: +27 21 808 5851
Epos: volschenkh@sun.ac.za
​Trudy Jansen (MSc)
Junior Lektor
Trudy_Jansen.png
Navorsingsveld: Verkenning van die ​natuurlike biodiversiteit van Saccharomyces cerevisiae vir gebruik in industriële toepassings spesifiek die bio-raffinadery bedryf





Kamer
: A310, JC Smuts Building
Tel.: +27 21 808 5853
Epostrudy@sun.ac.za

​Shelly Dean (PhD)
Navorser




Navorsingsveld: Plasmiedbiologie en molekulêre biologie van asidofiliese biomynwese bakterieë, mikrobiese interaksies, bakteriosien uitdrukking en moontlike kruiskommunikasie tussen probiotiese bakterieë



Kamer
: A315, JC Smuts Gebou
Tel.: +27 21 808 5850
Epos: smd@sun.ac.za

​Geaffilieerde Akademiese Personeel ​ ​ ​
Eugene Cloete (PhD)
Viserektor (Navorsing, Innovasie & Nagraadse Studies)


Lydia-Marie Joubert 
(PhD, MPhil)​
 

Navorsingsveld:  Watergehalte, waterhulpbronbestuur, nanotegnologie toepassings in water, openbare gesondheid, voedselmikrobiologie en die suiwering van afvalwater en afvalstowwe uit die omgewing






Tel
.: ​+27 21 808 4372
Eposeugenecloete@sun.ac.za


NavorsingsveldElektronmikroskopie en ontwikkeling van 3D visuelariseringmetodes in lewenswetenskappe. 





​ 



Epos
: lydiaj@sun.ac.za
​​Paul Weimer (PhD)
Besoekende Professor

_DSC6390.png

Navorsingsveld: Die mikrobiologie van vesel spysvertering deur die anaërobiese rumen mikroflora​ 









Epos
: pweimer@sun.ac.za